Lidlauka atjaunošana, ANO, Dienvidsudāna
ANO izvēlējās Neoloy, lai stabilizētu zemi palīdzības saņemšanai ar gaisa transportu. Neoloy ģeošūnu skrejceļa atjaunošana nodrošina stabilu pamatu palīdzības operācijām nabadzības skartā reģionā, atvieglojot piegādes miljoniem pārtikas krīzē nonākušu cilvēku un burtiski palīdzot ANO glābt dzīvības.
Lasīt vairākLidlauka atjaunošana, ANO, Dienvidsudāna
Izaicinājums
UNOPS (Apvienoto Nāciju Organizācijas Projektu pakalpojumu birojs) bija nepieciešama Rubkonas lidlauka atjaunošana: manevrēšanas ceļš, perona un pievedceļi (tostarp drenāža), kā arī skrejceļa izmēra dubultošana, lai uzņemtu lielākus gaisa kuģus (piemēram, C130 Hercules). Tā bija dzīvības glābšanas misija, lai garantētu stabilas gaisa piegādes un sniegtu būtisku palīdzību miljoniem cilvēku, kas ir neaizsargāti pret nedrošību, piespiedu pārvietošanu, pārtikas trūkumu un slimībām.
Neoloy risinājums un priekšrocības
Starptautiska konkursa ietvaros ANO izvēlējās PRS risinājumu. PRS Engineering detalizētā seguma analīze un projekts bija nozīmīgs faktors ANO lēmumam. Ziņojums pierādīja, kādā veidā Neoloy ģeošūnas bija optimāls risinājums projekta apstākļiem:
- Vietējā smilšainā augsne kā primārais seguma materiāls
- Ģeošūna ar pierādītu stabilu ģeošūnas ģeometriju visu projekta kalpošanas laiku
- Seguma biezuma samazināšana par 40%
- Maza apkope – tikai standarta virsmas izlīdzināšana
Lidlauka projekts sastāv no formācijas līmeņa un uz vietas esošās brauktuves. Neoloy ģeošūnas tika uzstādītas visā lidlauka zonā ar ievērojamu pārpildi. Skrejceļš pamatā tika uzbūvēts no smiltīm, ar nedaudz augstākas kvalitātes importētu Murram smilšu-grants pildvielu ar ierobežotu nodiluma slāni.
Kāpēc Neoloy?
Optimizētais risinājums, kas nepieciešams drošai lieljaudas izmantošanai, tika balstīts uz šādiem ģeošūnas inženierijas parametriem:
- Augsta elastīgā stingrība – var laika gaitā izturēt dinamisku iekraušanu no kustīgiem gaisa kuģiem un transportlīdzekļiem
- Zema pastāvīga deformācija (šļūde) – lai nodrošinātu, ka ģeošūnu pastiprinājums tiek saglabāts visu projekta kalpošanas laiku
- Augsta stiepes izturība – var izturēt lielu slodzi no gaisa kuģiem un transportlīdzekļiem
Neoloy ģeošūnu lielais pastiprinājuma faktors optimizēja lidlauka projektu. Vietējā augsne tika izmantota strukturālā aizpildījumā, vienlaikus samazinot vajadzību importēt granti. Tas ne tikai saīsināja būvniecības laiku, bet arī padarīja projektu ļoti rentablu, ilgtspējīgu un maz darbietilpīgu.
Runājot par ražošanu un loģistiku, PRS 10 nedēļu laikā varēja pilnā apjomā piegādāt Mombasas ostai vairākus simtus tūkstošu kvadrātmetru lai nodrošinātu ANO steidzamās vajadzības.
Ieguvumi
- Spēcīgs, izturīgs un rentabls risinājums, izmantojot vietējos resursus
- Uzticamāka skrejceļa veiktspēja nekā jebkuram citam risinājumam
- Iespēja izmantot vietējo smilšaino augsni strukturālai pildvielai
- Ātra piegāde, viegla loģistika, ātra uzstādīšana
Nostiprinātas platformas samazina nosēšanos, Mehiko
Neoloy® ģeošūnas nostiprināja segumu Mehiko lidostā un efektīvi stabilizēja grimstošo grunts pamatni.
Lasīt vairākNostiprinātas platformas samazina nosēšanos, Mehiko
Mehiko starptautiskā lidosta tika uzcelta virs ezera; augsne tajā ir uzbriestošs māls ar ūdens saturu, kas tuvojas 200%. Nosēšanās ir nopietna problēma, un vairākiem lidostas skrejceļiem bija nepieciešams 4m biezs asfalta slānis. Tika paredzēts, ka nesen uzbūvētā lidostas platforma, izmantojot parasto segumu divu gadu laikā nosēdīsies par 3 cm 3 lidmašīnu vertikālās iekraušanas punktos. Taču tā iegrima par 3 cm tikai divos mēnešos!
Aviokompānijai Interjet bija nepieciešams šo problēmu atrisināt jaunas lidostas platformas būvniecībai – tostarp perona, seguma pastiprināšana un darba platformas stabilizācija – viņu A-320 lidmašīnu flotu apkopes iekārtām. Viņi vērsās pie Ancora Ingenieria, vadošā seguma projektētāja, pēc risinājuma strukturālā seguma slodzes sadalīšanai virs problemātiskās augsnes.
Augsnes rakšana pati par sevi bija neefektīva. Ļoti biezi betona un asfalta slāņi bija pārāk dārgi. Betons pamatslānī bija pakļauts plaisāšanai nevienmērīgas nosēšanās dēļ. Ancora vērsās pie Innovater pēc ģeošūnās balstīta risinājuma. Pēc intensīvām tehniskām pārbaudēm un inženiertehniskiem testiem, salīdzinot Neoloy un HDPE bāzes ģeošūnas, Ancora nolēma, ka Neoloy ģeošūnas ir labākais iespējamais risinājums.
Neoloy ģeošūnu risinājums
Neoloy ģeošūnas tika izvēlētas kā vienīgais praktiskais risinājums smagajiem nosēdumiem un piesātinātām augsnēm (skatīt iepriekšējās ilustrācijas). Pēc 185 cm grunts pamatnes izrakšanas, darba platforma tika veidota no 15cm augstām 330-120-C Neoloy, kas piepildītas ar lieso betonu. Neoloy ģeošūnu “kūļa efekts” darbojas kā puscieta platforma virs mīkstas grunts pamatnes, lai stabilizētu apakšslāni un atbalstītu seguma struktūru.
Virs 125 cm tezontle (vulkāniskie porainie akmeņi, vidējais izmērs 2”) pildvielas apakšslāņa tajā tika uzstādīts vēl viens Neoloy slānis (12 cm augstumā), kas tika piepildīts ar hidrauliski saistītiem materiāliem (HBM). Sablīvēšana līdz 98-100% prasīja daudz mazāk atkārtojumu nekā parastie būvmateriāli. Virsmas slānis bija plāns 10 cm asfalts virs 15 cm cementstabilizētas pamatnes.
Sniegums pārsniedzis gaidīto: Lidostas iestāžu veiktie mērījumi pēc pusotra gada parādīja, ka Neoloy pastiprinātā seguma nosēšanās 3 gaisa kuģu riteņu slodzes vietās ir nulle!
Ieguvumi
- Atrisināta lidostas seguma “grimšana” – ļoti plaša slodzes sadalījuma rezultātā
- Ātra, vienkārša uzstādīšana – 8 nedēļas, lai uzstādītu 21 500 kv. m seguma.
- Ietaupītas izmaksas – samazināta nepieciešamība pēc ļoti bieza asfalta un betona slāņiem
- Uzlabo aizpildījuma moduli – īpaši izturīgs segums lidmašīnām
- Ierobežota drenāžas sistēma – novērš piesātinātas augsnes noplicināšanu
Mīkstās augsnes stabilizācija Mehiko jaunajā starptautiskajā lidostā
Pat uz piesātinātiem un grimstošām dubļiem mīkstas augsnes stabilizācija ar Neoloy® ģeošūnām nodrošināja uzticamu segumu par mazākiem līdzekļiem.
Lasīt vairākMīkstās augsnes stabilizācija Mehiko jaunajā starptautiskajā lidostā
Izaicinājums – kā uzbūvēt lidostu virs 30-60 m dziļiem mīkstiem dubļiem.
Tas ir izaicinājums, ar ko saskaras 9,5 miljardus ASV dolāru vērtā NAICM (Mehiko jaunās starptautiskās lidostas) projekta plānotāji. Jaunās Mehiko lidostas plāns ir kļūt par vienu no lielākajām, futūristiskākajām un ilgtspējīgākajām lidostām pasaulē. Projektā ir iesaistīts starptautisks dizaineru un inženieru konsorcijs un daudz nacionālā lepnuma.
Bet jautājums bija par to, kā vienu no pasaules vērienīgākajām lidostām uzbūvēt nestabilā, piesātinātā un grimstošā augsnē (CBR < 1%)? Britu arhitekts Lords Normans Fosters, kas vada vienu no starptautiskajiem projektēšanas uzņēmumiem, paziņoja: “augsnē ir augsts palu ūdens saturs, un tai ir maza spēja noturēt lielas slodzes. Turklāt teritorija ir seismiska, un zemes kustības ietekmi palielina šīs teritorijas augsnes tips. Visbeidzot, šī teritorija ir pakļauta ievērojamam pakāpeniskas nosēšanās riskam sakarā ar, gruntsūdens ieguvi pilsētas apgādāšanai ar dzeramo ūdeni.”
Pēc četrus mēnešus ilgiem praktiskiem izmēģinājumiem citi parastie risinājumi izrādījās neveiksmīgi
Tradicionālās būvniecības un augsnes stabilizācijas metodes vienkārši nedarbotos šajā apvidū vai ir pārāk dārgas. Jaunās starptautiskās Mehiko lidostas inženiertehniskās iestādes veica vairāku dažādu augsnes stabilizācijas risinājumu, piemēram, vairāku ģeorežģu slāņu, citu ģeosintētisko produktu un citu parasto risinājumu, 4 mēnešu salīdzinājuma testu. Šo izmēģinājumu perioda beigās rezultāti bija skaidri – pēc simtiem lielu kravu (45 tonnu) kravas automašīnu satiksmes pārbraucienu pār Neoloy ģeošūnām objekta demonstrācijas zonā nebija vērojama ne virsmas deformācija, ne bedrītes, ne arī nosēšanās.
Neoloy ģeošūnas – vienīgais risinājums, kas der lielām slodzēm uz mīkstas augsnes
Neoloy ģeošūnas ir vienīgais derīgais risinājums augsnes stiprināšanai jaunajā Mehiko lidostā. NAICM risinājums ietvēra “sacrificial” ģeorežģa slāņa iebūvēšanu zem Neoloy ģeošūnām. Tas darbojas kā stabila darba platforma, kas uzlabo virs tā uzstādīto ģeošūnu veiktspēju. Kvalitātes pārbaude pierādīja, ka strukturālā slāņa stiprība un modulis palielinājās par 3,5 reizēm, lai gan tika izmantots zemākas kvalitātes aizpildījuma materiāls. Turklāt šī inovatīvā tehnoloģija ļāva izmantot vieglus vietējos vulkāniskos iežus, ko sauc par “Tezontle”, kā aizpildījuma materiālu, kas ietaupīja būvniecības laiku un pazemināja kopējo seguma svaru, kas būvniecībā ir kritisks faktors.
Neoloy ģeošūnas var uzstādīt visos laika apstākļos. Saskaņā ar Meksikas Transporta ministra teikto, tas ļāva veikt būvniecību lietainās sezonās, ietaupot aptuveni VIENU gadu no būvniecības laika. Preses konferencē viņš norādīja, ka šī “inovatīvā tehnoloģija ļāva vienam no vērienīgākajiem projektiem pasaulē kļūt par realitāti”.
- Samazinātas būvniecības izmaksas – kopējā un asfalta biezuma slāņa samazināšana, vietējo pieejamo aizpildījuma materiālu izmantošana,ievērojami samazināja būvniecības izmaksas.
- Samazināts būvniecības laiks PAR VIENU gadu – saskaņā ar Meksikas Transporta ministra teikto, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām, projektu varētu būvēt efektīvāk un visu gadu, ietaupot vienu gadu no būvniecības laika.
- Mazāk apkopes ciklu ar koeficientu 4X – palielinātā strukturālā slāņa stiprība un modulis (ar koeficientu 3.5x) izraisīja mazāk deformāciju, tādējādi 4 reizes paildzinot laiku starp uzturēšanas cikliem.
- Mazāks vides pēdas nospiedums – Neoloy ģeošūnu risinājuma izmantošana veicina mazāku vides pēdas nospiedumu (mazāk karjeru, transportēšanas, piesārņojuma, oglekļa) un atbilst mērķim uzbūvēt pasaulē pirmo ilgtspējīgo lidostu.